Всі меблі для магазину та аптеки підрозділяються на спеціалізовані конструкції, призначені для зберігання медикаментів, а також на меблі, на якій розміщуються супутні товари.

Залежно від форми торгівлі в аптеці торгове обладнання також різниться. Так, наприклад, класична форма аптеки — закрита — вимагає тільки такого обладнання, як холодильні шафи для зберігання медикаментів і закриті скляні вітрини.

У найбільш поширених сьогодні аптеках типу «фарммаркет» обладнання набагато різноманітніше. Це острівні і пристінні стелажі, вітрини, інформаційні місця зі стендами, касові місця провізорів. Без закритих скляних вітрин не обійтися і тут: медикаменти в скляних упаковках, а також різні тендітні медичні прилади, наприклад, тонометри, краще прибрати в них.

Часто зустрічаються і такі види торгових меблів для магазину та аптеки, як тумби і стійки, на яких розміщується всіляка рекламна і довідкова інформація, а також банкетки та пуфи для відвідувачів.

Якщо у вашій аптеці планується облаштування відділу оптики, стане в нагоді і спеціалізоване аптечне торгівельне обладнання: вітрини з держателями для окулярів, шафи для оптики, консультаційні місця.

У деяких аптеках є власна лабораторія, для якої підбирається спеціалізоване обладнання для аптек. Воно включає лабораторні столи, тумби, мийки, а також шафи для зберігання медичних препаратів.

Конструкція меблів для аптек та магазинів повинна бути досить міцною, так як загальна вага розташованого полицях товару може бути досить значним. Крім того, меблі для магазинів та аптек відчуває досить інтенсивну експлуатаційну навантаження, так як одна і та же шафа або ящик може відкриватися в день десятки разів.

Ціни на меблі для магазинів та аптек багато в чому залежать від матеріалів, з яких вони виготовляється. Так, обладнання може бути скляним, з каркасом, виготовленим з алюмінієвого профілю або ДСП.